322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

Sözlü: Seyhan’da ne yaptı? Adana’ya ne yapacak?

Sözlü: Seyhan’da ne yaptı? Adana’ya ne yapacak?
09 Mart 2019 - 21:27

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur  İttifakı Adana Adayı Hüseyin Sözlü seçim çalışmaları kapsamında Seyhan’da Şakirpaşa Mahallesi’nde seçmenle buluştu.

 

Başkan Sözlü yaptığı konuşmada “Allah rızası için soruyorum, Seyhan’da destan yazmışlar, bu destanın birinci dörtlüğünü, ilk dört mısrasını bir okusunlar. Seyhan’da ne yaptılar? Adana’da neyi vaad ediyorlar? Ya da Adana’da yazacakları destanın ilk dörtlüğünü yazsınlar, dört tane proje adı söylesinler. Hiç bir vaadde bulunmadan destan yazdık diyenler Şakirpaşa’da hangi destanı yazmışlar? Bu destanın bir mısrası da Şakirpaşa’da geçmiş olsun. Nedir bana bir söyleyin. Destan yazdık diyenler yalanlarını söylüyorlar. Oysa biz yapacaklarımızla, Adana’ya vaad ettiklerimizle, projelerimizle varız. Projelerimizde Şakirpaşa dahil, bu bölgedeki sanayi bölgesi dahil, bunların kalkınması için bütün her şeyimiz hazır. Yeni dönemde buralar inşallah üretim merkezi olacak. Adana Metal Sanayi, Organize Sanayi Bölgesi’nden daha hızlı büyüyor. Adana Metal Sanayi Adana ihracatının en önemli itici güçlerinden bir tanesi olacak. Yeni dönemde Allah nasip ederse Cumhur İttifakı Seyhan’da Fikret Yeni ile, Yüreğir’de Fatih Kocaispir’le, Çukurova’da Yusuf Baş’la Adana’nın yükünü, hükümetin de desteğini alarak var gücümüzle omuzlamaya hazırız” dedi.

Konuşmasının devamında Millet İttifakı’nı eleştiren Sözlü, “Adana’da girdikleri ittifakı bile açıklayamıyorlar. Kimseyi incitmem ama sorduğunuzda İYİ Parti ile ittifak yaptık diyorlar ama İYİ Parti’den 2 meclis üyesi aldılar, Kandil onaylı 8 meclis üyesi aldılar. Niye yalan söylüyorsunuz? Onlarla da ittifak yapabilirsiniz hakkınız var. Ama yalan söylemeyin, bu millete yalan söyleyerek işe başlayanlar, emin olun ki dönemlerinde 5 yıl nasıl yalan rüzgarı estirdilerse, bundan sonra da yeni bir yalan rüzgarına yelken açmak istiyorlar. Ellerinde büyükşehir olmayacağı gibi Seyhan’da olmayacak, bu millet yalan rüzgarı dizisi çevirenlere gereken cevabı verecektir.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.