Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

banner

Saldırıda ölen zabıta müdürü ve komiseri şehit sayılsın talebi

Saldırıda ölen zabıta müdürü ve komiseri şehit sayılsın talebi
13 Aralık 2018 - 13:47

Adana’da uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatlarını kaybeden Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile zabıta komiseri Habil Aykan’ın masalarına zabıtalar karanfil bırakarak anma etkinliği gerçekleştirdi.

Çukurova Belediyesi’nde 7 Aralık Cuma günü makamlarında uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatlarını kaybeden Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile zabıta komiseri Habil Aykan için anma etkinliği düzenlendi.

Adana’nın çeşitli ilçelerinden gelen zabıta memurları Aydoğdu ile Aykan’ın masalarına karanfil bıraktı. Duygulu anların yaşandığı etkinlikte Aydoğdu ve Aykan için Kur’an-ı Kerim okundu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kadir Tüylü, burada yaptığı açıklamada, ülkede bireysel silahlanmanın ciddi bir boyuta geldiğini belirterek, “Zabıta memurları, belediyelerin icra ve infaz birimleridir. Dolayısıyla haksız kazanç ve rantlara karşı müdahale eden birimlerdir. Bu çerçevede müdahalelerinde bulunurken zabıta memurlarımız istenmeyen durumlar da yaşayabiliyorlar. Biz kamu adına görev yaparken zabıta memurlarının kendilerini koruma mahiyetinde silahlı bir birim olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Olaya ilişkin görüntülerin izlendiğinde silahlı bir şahsın, belediye binasına girdiğinde herkesin korktuğunu ve müdahalede yetersiz kaldığını gördüklerini ifade ederek, “Görüntüler bize gösteriyor ki zabıta memurlarının silahlı bir birim olması gerektiğini gösteriyor. Ayrıca geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden meslektaşlarımız, görevleri başında katledilmişlerdir. Biz, bu arkadaşlarımızın şehit muamelesi görmesini ve şehit özlük haklarından yararlanmasını talep ediyoruz. Arkadaşlarımıza rahmet diliyorum. Allah şehadetlerini kabul etsin” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.