Portakal Çiçeği Karnavalı Balkonlarda!

Portakal Çiçeği Karnavalı Balkonlarda!

Adana’da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı bu yıl 8’inci kez yapılması planlanırken Covid-19 salgını nedeniyle iptal edildi ve bu sene #EVDEKArnavaL sloganıyla balkonlarda yapılacak.

Karnaval Komitesi yaptığı açıklamada,

Sevgili Dostlar,

Bildiğiniz gibi bu yıl karnaval programını iptal etmiştik. Ancak bununla birlikte, her zaman söylediğimiz gibi, yine Nisan’da Adana’da portakal çiçekleri açmaya başladı. Bundan sonraki yüzlerce yıl da açmaya devam edecekleri gibi…

Bu yıl, yaşadığımız salgın felaketi nedeniyle, gerekmedikçe evden çıkmamaya azami özen göstermekteyiz. Ama düşündük ki; baharın gelişinin habercisi olan, büyülü portakal çiçeklerinin açışını, evlerimizden karşılasak nasıl olur?

Bu Cumartesi (4 Nisan 2020), tüm Adanalıları balkonlara bekliyoruz! Cumartesi akşamı 20:30’da başlayacak olan, Radyo D ulusal yayını ve Instagram hesabımızdan da görüntülü ve canlı bağlantılarla devam edecek olan, ünlü konuk ve sanatçıların da katılacağı bir canlı yayın ile yine herkese karnaval ruhunu yaşatmak istiyoruz.

İçinden geçtiğimiz şu zorlu dönemde evlerimizde kalırken bizlere moral vermesi ve “birliktelik ruhumuzu” tazelemesi adına, Adana’daki herkesi balkonlara, Adana dışında olanları da Radyo D ulusal yayını ve Instagram hesabımızda buluşmaya bekliyoruz. (Saat 20:30’da yayın başlayacaktır. )

#Adana’daki dostlar,

Haydi, süsleyin balkonlarınızı bayraklarla, beyaz mendillerle, mumlar ve fenerlerle! Giyin en güzel karnaval kıyafetlerinizi, karnaval için hazırladığınız yaratıcı kostümleriniz ve makyajlarınızla, hep birlikte karnaval şarkıları söylemek için Cumartesi akşamı balkonlarda buluşalım!

Sevgilerimizle,

#NisandaAdanada #Karnaval #CanlıYayın #Koronavirüs

 

Bir cevap yazın