Özhaseki noktayı koydu: Adana MHP’nin!

Özhaseki noktayı koydu: Adana MHP’nin!

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, 18 büyükşehirin kendilerinde olduğunu, 3 büyükşehirde de MHP adayını destekleyeceklerini belirterek, tabanın bazı itirazları olabileceğini ancak ittifak adayı ortaya çıktıktan sonra sonuna kadar destek vereceklerini söyledi. Adana, Mersin, Osmaniye ve Manisa’da MHP’li belediye başkanların görevde olduğunu belirten Özhaseki, “Buna saygı göstermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Mehmet Özhaseki, Habertürk televizyonunda canlı yayına katılarak önemli açıklamalar yaptı.

“Ömer Çelik’in Sözlü’nün adaylığına itiraz ettiği konuşuluyor. Adana meselesi kriz olmaya devam ediyor mu?” sorusuna, “Birtakım itirazlar olabilir. Eskiden orada yaşanmışlıklar var. Seçim öncesi belki birtakım çekişmeler var. Sert söylemler de olabilir. Bunlar olabilir, siyasetin doğasında var.  Adana için söylemiyorum bunu, her yer için söylüyorum.  Devlet Bey hassasiyetleri noktasında hakikaten teşekküre, takdire layık bir kişi. Onların olduğu yerde biz onlara, bizim olduğu yerde onlar bize saygı duyacaklar. Önümüzdeki hafta noktalayacağız inşallah” şeklinde cevap verdi.

Mehmet Özhaseki, “Taban nasıl reaksiyon gösterecek?” sorusunu ise şöyle cevapladı:

“Ufak tefek itirazlar gelebilir. İtirazı anlayabiliriz. Ama ittifak adayı ortaya çıktıktan sonra sonuna kadar destekleyeceğiz, bizim irademiz böyle. MHP de disiplinli bir parti. Onlar da öyle davranacak. Üç büyükşehir MHP’de 18 büyükşehir bizde. Bunun dışında daha önceden HDP ve CHP’nin olduğu yerlerde adaylarımızda seçilmeye en yakın kimse desteklenir.

Bir cevap yazın