Ozan Gülaçtı: “Büyükşehirde Asgari Ücret Aldatmacası!”

Ozan Gülaçtı: “Büyükşehirde Asgari Ücret Aldatmacası!”

Adana Büyükşehir Belediyesi, Ak Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında büyükşehir belediyesinin asgari ücret zammının bir aldatmacadan ibaret olduğunu belirtti.

İşte Gülaçtı’nın videosundan çarpıcı başlıklar

“Kıymetli hemşehrilerim; son günlerde Adana’mızda yine her noktada gözlerimize çarpan bilboard israfları görmekteyiz  “Güzellikler Önce Adana’da Asgari Ücret 2700 TL”.

Konunun teknik detayları ve hesaplaması çok uzun.

Ben değerli Adanalı hemşehrilerimin bilmesi için kısaca şu bilgileri vermek istiyorum: Toplu iş sözleşmeleri gereği tüm belediye personelleri maaş harici olarak zaten günlük 13 TL yemek parası almaktadır. Belediye personeli kardeşlerimiz 2019 yılı için %4+4 olmak üzere 2 adet zam almıştır. Yani Sayın Karalar göreve geldikten sonra haziran 2019’da maaşları yüzde dörtlük bir zam toplu iş sözleşmesi gereği yapılmıştır. Ocak 2020’de asgari ücrete gelen zamla birlikte zorunlu olan yemek parası da eklendiğinde zaten şu anda Büyükşehir Belediyesi’nde 2700 TL’nin altında ücret alan bir kardeşimiz bulunmamaktadır. İşleyen doğal süreç sonunda gelinen maaş miktarını, zorunlu ödenmesi gereken yemek ücretini de dahil ederek sanki bir lütuf gibi üstelik bunu şova dönüştürüp bilboard israfları ile ilan ederek yansıtmak Adanalıları ve tüm kamuoyunu aldatmaktır. Binlerce işçi, emekçi kardeşimizin işine son vererek haklarını gasp eden, maaşlarından eden Sayın Karalar’ın zaten mevcut olan bir durumu kullanarak emekçi kardeşlerimizin maaşları üzerinden popülizm yapması kabul edilemez. Sayın Karalar’ın halkımızı aldatmasına, yanlış algılarla emekçi kardeşlerimiz üzerinden bu tür algı temelli şovlar yapmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.” şeklindeki ifadelerine sosyal medya hesabında yer verdi.

Bir cevap yazın