Nihat Sözütek: “Görevimizin Başındayız.”

Nihat Sözütek: “Görevimizin Başındayız.”

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, 2018 yılı Mayıs ayında üyelerinin desteği ile seçilen Birlik yönetiminin tüm icra kurullarıyla birlikte ilk günkü heyecan ve gayretle çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, bazı internet sitelerinde yer alan görevden alınma iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Hizmet Binası Başkanlık makamında icra kurulu üyeleriyle ve oda başkanlarının katılımıyla yaptığı toplantıda Birlik Başkanı Nihat Sözütek, gerçekle ilgisi olmayan haberlerde iddia edildiği gibi Adana ESOB’da herhangi bir görevden alınma gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.  Ortaya atılan iddiaların Birliği ve yönetimini yıpratmaya yönelik olduğuna dikkati çeken Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, “2018 yılı Mayıs ayında yaptığımız genel kurulda üyelerimizin teveccühü ile seçilen İcra kurulundaki tüm arkadaşlarımla birlikte görevimizin başındayız. İlk günkü heyecan ve gayretle Birliğimize kayıtlı esnaf ve sanatkarlarımızın koşullarını iyileştirmek, sorunlarına  çözüm aramak için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Açıklamasında Ticaret Bakanlığının kararı doğrultusunda Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin 1 – 15 Mart tarihleri arasında seçime gideceğini de dile getiren Birlik Başkanı Nihat Sözütek, “Birliğimizin genel kurul süreci yasalar çerçevesinde devam ediyor. Genel kurulun kamuoyuna duyurulması, basın aracılığıyla ilan edilmesi ve hazirun listelerinin asılması 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar kanunu kapsamında açık ve net olarak belirtilen süre içerisinde yapılacaktır. Esnaf sanatkarlarımıza da genel kurul duyurusu yasal süreç içerisinde yapılacaktır. Kaldı ki Birliğimize bağlı esnaf ve sanatkarlar meslek odalarımızın başkanları, yönetim kurulları ve genel kurulda oy kullanacak delegelerimizin tamamının gelişmelerden haberi vardır ” dedi.

 

Bir cevap yazın