322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

Metro tartışmasında Durak’tan yeni açıklama

Metro tartışmasında Durak’tan yeni açıklama
20 Kasım 2018 - 15:51

Yaklaşan yerel seçimler öncesi düzenlediği basın toplantısında Adana Metrosu ile ilgili yaptığı konuşmayla Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Aday olmaya göz kırpan siyasetçilerin gündemini de değiştiren eski başkan Aytaç Durak’tan yeni açıklama geldi.

METRO KESİNTİSİ SADECE YÜZDE 8

Adana Bölge Gazetesi’nin haberine göre Aytaç Durak “2017 yılında Adana Büyükşehir Belediye Bütçesi 1.4 Milyar. Metro için ödenen para 120 Milyon Lira olup, bütçenin yüzde 40’ı değil, sadece yüzde 8’idir” dedi.

METRO ZARAR ETMEZ

Durak açıklamasında “Sayın Hüseyin Sözlü’nün 2015 yılında hazırlattığı stratejik planda 2017 yılında tamamlanacağını taahhüt ettiği ikinci etap yani, üniversiteye, stadyuma, şehir hastanesine kadar hat uzamış olsaydı günlük yolcu kapasitesi 35 Binden 240 Bine çıkacağı bilinmekteydi. Eğer tamamlanmış olsaydı geliri de 8 kat artacak, değil zarar etmek, üçüncü, dördüncü etaplara da kaynak sağlanacaktı. Trafik yükü de azalacaktı. Unutulmasın ki dünyanın her yerinde metro devamlı büyük ve sağlıklı ulaşımı sağlar” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.