Mertdur’dan miting gibi adaylık başvurusu

Yüreğir Belediyesi’nin kurucuları arasında yer alan, çalışkan ve halkçı kimliğiyle bilinen CHP Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Macit Mertdur meclis üyeliği adaylık başvurusunu yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisinin Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Macit Mertdur, mitinge dönüşen toplantı ile Yüreğir’den Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği’ne adaylık dosyasını CHP Yüreğir İlçe Başkanlığına teslim etti. Parti binasında alkışlarla karşılanan Mertdur, burada yaptığı konuşmasında “Yüreğir’i almadan büyükşehiri almamız çok zor. Partimizin belirleyeceği adayla omuz omuza Yüreğir’den büyükşehir zaferine tuğla koymak için bir dönem daha adayım” dedi.

DERMAN SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİKTE

“Belediyenin kuruluşunda birlikte görev aldığımız, kurucu başkanımız Sebahattin Eşberk’i de buradan rahmetle anıyorum” diyen Mertdur, “Hem Yüreğir’de hem de Adana’da halkın iktidarını kurmaya olan kararlılığımızın hiç eksilmediğini vurgulamak istiyorum. Aynı ruhla partimizin temsil kabiliyeti yüksek, tecrübe ve dinamizmi birleştiren bir kadro ortaya koyacağına inanıyor ve derman sosyal demokrat belediyelicliktedir diyoruz” diye konuştu.

MACİT MERTDUR KİMDİR?

Eğitimci ve müteaahhit olan Macit Mertdur, devlet okullarında bir süre öğretmenlik görevinin ardından, İncirlik Hava Üssü ve Karayolları Tarsus Adana Gaziantep TEM Otoyolu yapımları gibi projelerde koordinatörlük görevlerinde bulundu.

Yüreğir Belediyesi’nin kuruluşunda görev alan Mertdur, İhale Komisyonu Başkanlığı ve Yol İşleri Müdürlüğü görevlerini yürüttü. İnşaat tekniği ve proje konularında uzman olan Mertdur halen  CHP Yüreğir Meclis Üyeliği görevini yürütüyor.

Bir cevap yazın