Mertdur: Mücadelemiz yeni yılda artarak sürecek

Mertdur: Mücadelemiz yeni yılda artarak sürecek

Cumhuriyet Halk Partisi Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Macit Mertdur, yeni yılda demokrasi ve özgürlük mücadelesinin daha çetin geçeceğini, seçimlerin halkın bir nebze nefes alması için yerelden başlayan bir ilerici inşa süreci için önemli bir fırsat olduğunu kaydetti. 

MÜCADELEMİZ ARTARAK SÜRECEK

Toplumun her alanda ötekileştirme ve ayrıştırma politikalarına maruz kaldığını, adalet duygusunun incindiğini, 2018 yılının da bu doğrultuda büyük bir tahribat sürecinin bir parçası haline getiridiğinin altını çizen Mertdur, “Yeni yılın ayrışmaya karşı dayanışma ve mücadelenin yükseldiği bir yıl olmasını diliyorum. Bu zamana kadar olduğu gibi yeni yılda da mücadelemiz artarak sürecek” diye konuştu.

“HUZUR VE BARIŞI İKLİMİNİ YERELDEN GETİREBİLİRİZ”

2019’un bir seçim yılı olduğunu, yılgınlık ve dargınlığa kapılmadan, huzur ve barış iklimini yerelden getirilebileceğini kaydeden Mertdur, “Bu yılın incinen, tırpalanan ve iğdiş edilen evrensel tüm değerler ve kurucu felsefenin yeniden inşası için büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum. Demokrasiye ve adalete inanan tüm yurttaşlarımın da umudunu korumasını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın