“Liderimize hadsizlik yapanların cevabını aziz milletimiz verecektir”

“Liderimize hadsizlik yapanların cevabını aziz milletimiz verecektir”

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Birlik, beraberlik, kucaklaşma ve heyecanla tokalaşma” çağrısına ilişkin durum değerlenmesi yaptı.

Sözlü’nün açıklamasının tamamı:

Ülkemizin etrafındaki ateş çemberi ile mücadele ettiği, Ortadoğu’da akan kan ve gözyaşının içine çekilmek istendiği zorlu ve sancılı süreçte, Cumhur İttifakı, her geçen gün güçlenerek yenilmez ve mağlup edilemez Türk Milleti’nin bekasının teminatı, Cumhuriyet’i paçasından tutup aşağı çekmeye çalışan riyakarlara karşı en anlamlı cevap olarak varlığını ve hakimiyetini sürdürmektedir.

Varlığımızın tehdit altında tutulmaya çalışıldığı, tüm şer odaklarının karşımızda güç birliği yaparak bu coğrafyadan ve tarih sahnesinden silinip gitmemizi arzuladığı böylesi bir dönemde, ne yazık ki iç siyasette bu odakların emellerine hizmet etme niyetinde ve hevesinde olan şahıs ve yapılanmaların hadsizlikleri aşikardır.
İçerdeyken ‘kaplumbağalar’ gibi zararın kendisine değil kabuğuna geleceğini bilen, tehlike hissettiği anda kabuğuna çekilen ve düne kadar kendisini ‘ülkücü’ olarak tanımlayan, dışarıya çıktığında ise dün sığındığı o kabuğun rengini, dokusunu, şeklini sorgulayan, ‘ülkücülük’ gibi şerefli bir sıfatı şahsi ikbal kaygısıyla kullananların bugün Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye karşı sosyal medya üzerinden ahlaksız ithamlar atfedip, fütursuz bir üslup kullananlar bilmelidir ki, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Türkiye’nin ve milletimizin zor zamanlarının cesareti, müşkül dönemlerinin gücüdür. Bu dün böyleydi, bugün böyledir, yarınlarda da böyle olacaktır.

Mensubu ve hizmetkarı olmaktan şeref duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50 yıllık hatırası sevinçler, sonsuz sadakatler, sayısız siyasi başarılar ve en önemlisi de aziz Türk Milleti’nin gönlünde yıkılmaz bir taht ile doludur. Dönemsel kopuşlar, dağılışlar da 50 yılın inkar edilmez gerçekleridir.
Bugün geldiğimiz noktada kendisini ülkücü olarak tanımlayan her kardeşimizin çatısı Milliyetçi Hareket Partimizdir ve kendisini bu vatanın menfaatleri noktasında sorumlu hisseden herkesin üst çatısı Cumhur İttifakı’dır.

Her dava arkadaşımız merhum Başbuğumuzun ifadesiyle ‘Emanet olunan davayı kucaklayarak, arkasına bakmadan tereddütsüz hiçbir şeye aldırmadan yürümek’, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle ‘birlik, beraberlik, kucaklaşma ve heyecanla tokalaşma’ çağrısına kulak vermek durumundadır.
Liderimizin tarihi çağrısının ardından ‘elinden oyuncağı alınacak çocuk’ kaygısı ile Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye karşı hadsizlik yapanlar en güzel cevabı şüphesiz yine cumhurun kendisinden, aziz milletimizden alacaklardır.

Bir cevap yazın