Kocaispir: Adana bu fırsatı kaçırmamalı

Kocaispir: Adana bu fırsatı kaçırmamalı

Cumhur İttifakı Yüreğir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Köprüköyü Mahallesi’nde Cumhur İttifakı Yüreğir Meclis Üyesi Adayı Asım Gül öncülüğünde kurulan Cumhur İttifakı Köprüköyü Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’nu ziyaret etti.

 

ADANA HÜKUMET DESTEĞİ FIRSATINI KAÇIRMAMALI

Yüreğir Adayı Kocaispir, Köprüköyü Mahallesi sakinlerine yaptığı konuşmada “Adana’da ilk defa hükumetin doğrudan desteğini alacak bir belediye yapısı ortaya çıkabilir. Bu o kadar önemli ki hükumetin doğrudan desteğini alan belediyelere bakmanız yeterli. Örnekler Gaziantep, Konya ve Kayseri. Üzülerek söylüyorum Bursa ve Antalya bizi fersah fersah geçti. Hükumet desteği ne demek? Bugün Adana metrosunun Adana Büyükşehir Belediyesi’ne dolayısıyla bize (vatandaşa) aylık maliyeti faizin faizi 25 Milyon TL. Yılda 300 Milyon TL, 5 yıllık dönemde baktığınızda toplamda kaynaktan kesiliyor. Bunun Ulaştırma Bakanlığı’na devredildiğini düşünün. Büyükşehirde Sayın Sözlü, Yüreğir biz ve meclis üyelerimiz hep birlikte omuz omuza vererek tüm sorunların üstesinden gelebiliriz.” dedi.

 

KÖPRÜ KÖYÜ ADANA’NIN EN GÜZEL MAHALLESİ

Konuşmasına devam eden Kocaispir “İddia ediyorum, Adana’nın en güzel mahallesi Köprüköyü. Yüreğir’in 107 mahallesi var, her mahallemiz güzel ama burada Allah vergisi bir güzellik var, nehrin kenarında. Bu mahallenin güzel bir şekilde kentsel dönüşüme girmesi için Yüreğir’i kazandığımızda belediye olarak büyükşehir, hükumet ve TOKİ hep birlikte açık ve şeffaf bir süreç yürütmek istiyoruz. Adana tarihinde uzun zamandan sonra ilk defa hükumet desteğini bir fırsat yakaladı. Bu fırsatı anlatmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı Yüreğir Meclis Üyesi Adayı Asım Gül de Kocaispir’e desteklerini “Köprüköyü Mahallemizde en az yüzde 60 oy alacağız, bunu size taahhüt ediyorum” cümlesiyle ifade ederken, Yüreğir Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Budan ise “Başkanım siz geldiniz, Yüreğir’e hayat verdiniz. Küskünleri barıştırdınız, herkesin gönlünde taht kurdunuz. Bizim sevdamız devletimizdir, milletimizdir, ezanımızdır. Biz bu bayrağı Yüreğir’e dikeceğiz” ifadeleriyle Kocaispir’e desteklerini ifade etti.

Kocaispir’in ziyaretine MHP Yüreğir İlçe Başkanı Yıldıray Şener, Cumhur İttifakı Yüreğir Meclis Üyesi Adayı Veysel Susar da destek verdi.

Bir cevap yazın