Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

Kılıçdaroğlu CHP Adana Büyükşehir Adayını belirledi!

Kılıçdaroğlu CHP Adana Büyükşehir Adayını belirledi!
17 Aralık 2018 - 15:40

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar oldu. Zeydan Karalar adı yarın açıklanacak.

PARTİ MECLİSİ YARIN TOPLANACAK

CHP’de Adana Büyükşehir Belediye Adayı Zeydan Karalar olarak kesinleşti. Zeydan Karalar dün Ankara’ya çağrıldı. Zeydan Karalar’ın adaylığının yarın açıklanması bekleniyor. Seyhan Belediye Başkanlığı’na hangi ismin aday gösterileceği ise henüz kesinleşmedi. Karalar’ın Seyhan adayının belirlenmesinde de etkili olacağı bildirildi.

 

KILIÇDAROĞLU KARARINI VERDİ

Aylardır yanıt arayan “CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak?” sorusu nihayet yanıt buldu. Adana’ya gelen aday belirleme heyetinin raporları, yapılan kamuoyu yoklamaları ve yapılan araştırmalar sonucunda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Zeydan Karalar isminde karar kıldı.

 

YARIN KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPILACAK

Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı yarın yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında resmileştirilecek ve kamuoyuna duyurulacak. Böylece Adana’da kimin aday gösterileceğine ilişkin söylentiler de son bulacak ve CHP yarışa Zeydan Karalar’ın adaylığında katılacak.

 

YA KARALAR YA ÇETİN OLACAKTI

CHP’nin Büyükşehir adayının merkez ilçe belediye başkanları olan Zeydan Karalar ve Soner Çetin’den biri olacağı aylardır konuşuluyordu. Zaman zaman parti dışından bazı isimlerin cılız şekilde gündeme getirilmeye çalışılmasına karşın, iki başkandan birinin aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

 

ZEYDAN KARALAR ANKARA’YA ÇAĞIRILDI

Karar vermekte oldukça zorlanan CHP Genel Merkezi, kamuoyu araştırmaları başta olmak üzere birçok kriteri gözeterek yaptığı tercih sonunda Zaydan Karalar isminde uzlaştı. Kararın açıklanması öncesi Zeydan Karalar dün Ankara’ya çağrıldı. Kararın, kamuoyuna açıklanmadan önce Karalar’a da tebliğ edildiği öne sürüldü.

ZEYDAN KARALAR KİMDİR?

Doğum Yeri : Adana/ Türkiye
Doğum Tarihi : 1.1.1958

Zeydan Karalar, 1958 yılında Adana Merkez’de doğdu.

İlk, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu.1977 yılında Demokratik Sol Yüksek Öğrenim Derneğini kurdu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptı.1977-1980 yılları arasında CHP İl Gençlik Kolları Saymanlığı ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

1980 yılında Çukurova Üniversitesi Makina Mühendisliği’nden mezun oldu.1981’de, 23 yaşında Makine Mühendisleri Odası Başkanlığına seçilerek Türkiye’nin en genç oda başkanı unvanını elde etti; 2 yıl bölge başkanlığı ve üst kurul (TMMOB) delegeliği yaptı.

79-85 yılları arasında Çukobirlik’te İplik İşletme Şefi olarak çalıştı.1985-1991 yılları arasında Alman AEG ETİ Endüstri A.Ş’de Müşteri Hizmetleri Yöneticiliği yaptı.1991-1996 yılları arasında Çukobirlik İplik Dokuma Fabrika Müdürü ve Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1996-2007 yılları arasında Okan Tekstil A.Ş’de Genel Müdürlük yaptı. Kazakistan’da Okan-Antriko Entegre Teksitl Fabrikası’nı da kurdu ve Genel Müdürlüğü’nü yaptı.2005 yılında kendi şirketi A-TEKS Mühendislik’i. 2008 yılında ise ikinci şirketi Başkent Pres’i kurdu.

Şirketteki yönetimini sürdürürken siyasete de ara vermedi.7 Temmuz 2010’da CHP Adana İl Başkanlğı’na atandı. Referandum çalışmalarını yürüttü. 23 Ocak 2011’de İl Kongresini de kazanarak bu göreve Genel Seçimler sürecinde de devam etti.

Zeydan Karalar ADSİAD , MMO üyeliğini ve A-TEKS Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürüyor.

Haber: Adana Gündem Gazetesi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.