Karalar resmen aday!

Karalar resmen aday!

CHP PM toplandı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Zeydan Karalar olurken, Soner Çetin ise Çukurova Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar oldu. Zeydan Karalar adı Parti Meclisi toplantısının ardından açıklandı.

ÖNCE MYK SONRA PM

Önceki gün yapılan MYK toplantısının ardından dün toplanan CHP PM, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda Zeydan Karalar isminde mutabık kaldı. MYK toplantısından da Zeydan Karalar aday olarak çıkmıştı. Dün toplanan CHP PM, Zeydan Karalar’ın Adana adayı olmasına karar verdi.

 

PM’DEN KARALAR ADI ÇIKTI

Aylardır yanıt arayan “CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak?” sorusu böylece yanıt bulmuş oldu. Adana’ya gelen aday belirleme heyetinin raporları, yapılan kamuoyu yoklamaları ve yapılan araştırmalar sonucunda Zeydan Karalar’ın ismi öne çıkmıştı. PM de bu yönde karar aldı. PM kararı toplantı sonrası açıklandı.

 

YA KARALAR YA ÇETİN OLACAKTI

CHP’nin Büyükşehir adayının merkez ilçe belediye başkanları olan Zeydan Karalar ve Soner Çetin’den biri olacağı aylardır konuşuluyordu. Zaman zaman parti dışından bazı isimlerin cılız şekilde gündeme getirilmeye çalışılmasına karşın, iki başkandan birinin aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

 

ÇUKUROVA’YA SONER ÇETİN

Sonunda dün düğüm çözüldü. CHP’nin yetkili organları Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar yönünde karar aldı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise yine Çukurova adayı olarak açıklandı. Diğer ilçelerle ilgili açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın