“Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır”

“Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır”

Kızılay Adana Şubesi tarafından Yüreğir Hakkı Polat İmamhatip Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına destek amacıyla öğrenciler, öğretmenler ve okul müdürü kan bağışı gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dört bir yanında kampanyalar düzenleyen Türk Kızılayı, gönüllü bağışçılardan kan toplamaya devam ediyor. Kızılay Yüreğir Şubesi, ‘Gönüllü Kan Bağışı’ kampanyası çerçevesinde Yüreğir Hakkı Polat İmamhatip Anadolu Lisesi’nde bir etkinlik gerçekleştirdi. Kızılay Adana ekipleri tarafından koordine edilen “Gönüllü Kan Bağışı” kampanyasına öğrenciler büyük destek verdi. Doktorlar tarafından yapılan sağlık kontrollerinin ardından kan vermesinde sakınca görülmeyen gönüllü öğrenci ve öğretmenler kan bağışında bulundu.

“Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır”

Kan bağışı kampanyasına katılan öğrencileri kutlayan Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, bağışlanan kanın hayat kurtaracağını belirterek “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamanın tek yolu da kan bağışı yapmaktır. Kan bağışı kampanyasına destek veren personellerimizi kutluyorum” dedi. Başkan Saygılı ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm insanların gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılay’ına başvurmaları gerektiğini de vurguladı.

Kan bağışı yapmak kadar, bağışlanan kanların ihtiyacı olanlara ulaştırılabilmesi de önemli

Kızılay Yüreğir Şube Başkanı Asım Gül, Hakkı Polat İmamhatip Lisesi öğrencilerinin gösterdiği bu duyarlı davranışın yetişkinlere de örnek olması gerektiğini belirterek öğrencileri kutladı. Başkan Gül, kan bağışında bulunmak kadar, bağışlanan kanların ihtiyacı olanlara zamanında işlenerek ulaştırılmasında büyük önem taşıdığını vurguladı.

Bir cevap yazın

Isparta araç kiralama Isparta evden eve nakliyat Denizli evden eve nakliyat Diyarbakır evden eve nakliyat Edirne evden eve nakliyat