İYİ Sarıçam’da istifa depremi

İYİ Sarıçam’da istifa depremi

İYİ Parti Sarıçam İlçe Teşkilatı’nda  ilçe yönetimin kurulundan 16 kurucu üye istifa etti.

İstifa eden İYİ Parti Kurucu Üyelerinin açıklaması:

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Adana ortalamasının üzerinde oy alarak İYİ Partinin çıtasını yükselten Sarıçam İlçede parti içerisindeki huzursuzluk kurucu üyelerin istifası ile son buldu.

İYİ Parti Sarıçam İlçe Kurucuları parti içerisinde İlçe Başkanı Ahmet Köse’nin küçük olsun benim olsun ve ben dedim oldu diretmesinin artık despotluk boyutuna ulaştığını ve bu kendini vatandaştan üstün görme mantığının çekilmez boyutlara ulaştığını gerekçe göstererek istifa ettiler.

Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’e büyük bir inanç, güven ve sadakat ile başından bu yana her türlü zorluğa rağmen yanında olmuştuk. Uzun zamandır İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, İlçe Başkanı Ahmet Köse ve milletvekili Methanet Çulhaoğlu’nun ayak oyunlarını ve parti içerisindeki kutuplaşmalarını genel merkeze bildirmiş yaptıkları usulsüzlüğü belgeleri ile sayın Meral Akşener hanımefendinin önüne koymuştuk. Ancak aradan geçen zaman bizlere Ankara’nın Adana’dan pek de bir farkının olmadığını gösterdi.

Bizler Kurucu İlçe yönetim Kurulu üyeleri olarak bu yola çıkarken hedefimiz ülkemizin bekası ve düşünce özgürlüğüydü ancak geçen zaman bizlere gösterdi ki bizim bu idelaist duruşumuz sadece bizlere münhasır bir davranışmış. Bizler beka derken İlçe Başkanı Ahmet Köse koltuk sevdasına düşmüş kendisini tek başına karar merci olarak görmüştür. Ne belediye başkanlığı aday adayları ile olan görüşmelerde, ne de belediye meclis üyelerinin başvurularını değerlendirmede divan üyeleri olarak bizlerin haberi olmamıştır. İkili görüşmelerde hangi pazarlıklar dönmüştür bu bilinmemektedir.

Kurucularını hiçe sayarak küçük olsun benim olsun mantığını ile kendi yerlerinin garanti altına almaya çalışanları kendi hallerine bırakarak neler yapabileceklerini görmek için kurucusu olduğumuz partimizden istifa ediyoruz. Göktürk Boyvadaoğlu İlçe Başkanı Ahmet Köse ve Milletvekili Metanet Çulhaoğlu bizlere rağmen Sarıçam’da seçim alabileceklerini düşünüyorlarsa hodri meydan!

İbrahim Pehlivan

Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri Adına Grup Sözcüsü

Bir cevap yazın