Hüseyin Sözlü yeniden aday olacak mı?

Hüseyin Sözlü yeniden aday olacak mı?

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü, Efsane Radyo’da konuk olduğu Cendere programında önemli açıklamalarda bulundu.

Zerre kadar pişman değilim

Ben gelişmiş demokrasiye inanan bir siyasetçiyim. Ne Mahmut Çelikcan’ı ne Zeydan Karalar’ı ne de Soner Çetin’i birebirde kendi partilerinde aşamadıkları problemleri bana söylediklerinde ben Adana’ya hizmetle mükellef bir başkan olarak o dönemde, ‘rakibim başarısız olsun, Adana başarısız olsun’ gibi bir düşünceyle hiçbir zaman hareket etmedim. Zerre kadar da pişman değilim. Yarın yine herhangi bir göreve gelsem yine bu vicdani ve ahlaki anlayışla görevimi yaparım. Bu anlayışımdan en çok Zeydan Bey ve Soner Bey istifa etmiştir çünkü CHP’nin içi o dönem karma karışıktı. Derseniz ki ‘Zeydan Bey büyüdü, rakibiniz oldu pişman mısınız?‘ Hayır! Ben, Adana için, kamu için, Allah rızası için doğruları yaptım.

Kayyım atanacak lafları doğru değil

Sosyal medyada Adana’ya kayyım atanacak lafları dolaşıyor. Bunlar doğru değil. İçişleri Bakanımız, “Güneydoğuda yaptığımız uygulamaları sulandırmak için söylenen laflardır” dedi, doğru da söyledi. Ben bir gün Kozan’a gittim, vatandaşın bir tanesi fanatik bilenmiş “İnşallah Adana’ya da kayyım gelir” dedi, ona dedim ki  “Deseler ki Adana’ya kayyım atanacak, yerine seni koyacağız. Bu doğru olmaz.” Demokrasimizi kökten sarsar. Zeydan Bey ancak hukukun dışına çıkarsa böyle bir şeyle muhatap olur.

Aday olacak mı?

Hüseyin Sözlü’nün belediye başkanlık görevi bitmiştir. Yarın ne olacağını Allah bilir. Hüseyin Sözlü çekirdekten ülkücü, Türk milliyetçisi, cumhuriyetin kurucu ilkelerine bağlı, açık ve net Atatürkçü çizgide, alaylı bir Atatürkçü bir babanın da çocuğu olarak fikri çizgisinde sorumluluklarını yerine getirmeye devam edecektir. Yani bir ülkücünün, Türk milliyetçisinin sorumlulukları neyse sahada varlığı o şekilde olacaktır. Yarın belediye başkanı olacak, yarın milletvekili olacak derseniz böyle bir beklentiden ziyade inandığı değerlere hizmet etme noktasında bir fikir adamı, bir düşünce adamı, bir memleket evladı olarak görülmek isterim. Bu cevapları da vermemin sebebi de siyasi bir beklenti olmadığı gibi aksine sinek uçtuğunda, otobüsleri çalıştıramadığında Sözlü demesidir. Oysa Sözlü 154 otobüs almış, yeniden göreve seçilseydi 100 otobüs daha alacaktı.

Bir cevap yazın