HDP Adana’da duruşunu belli etti! İşte detaylar!

HDP Adana’da duruşunu belli etti! İşte detaylar!

HDP İl Eş Başkanları Gülseren Tural ve Mehmet Mahsun Eriğ Adana’da yayın yapan bir internet sitesinin HDP Adana ile ilgili yayımladığı haber sonrasında basın açıklaması yaptı. Bu açıklamayla birlikte kapalı kapılar ardında dönen dirsek teması da netlik kazandı! İşte o açıklama:

“İnternet haberciliği yapan OBJEKTİF isimli yayın organında 23.01.2019 tarihli
Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile ilgili yapılan “Adana’da İttifak Yok, İşte Adaylar”
haberi üzerine açıklamamızdır:
Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili Adana’da oluşturulan Demokrasi İnisiyatifi çalışmalarını sürdürmektedir. Partimiz HDP bu oluşumun içinde yer almaktadır. Yerel seçimlere ilişkin tutumumuz da Demokrasi İnisiyatifiyle beraber yürüttüğümüz çalışmalar çerçevesinde sonuca bağlanacaktır.
Bu haberde asıl dikkat çekmek istediğimiz konu; haberde ismi geçen adayların “Arap Alevi, Kürt Alevi” gibi etnik ve mezhepsel yaklaşımın siyasete alet edilmesidir. Bu haber HDP Başkanlık kanadına dayandırılmıştır. HDP Eş Başkanlarının ya da yönetiminin bu açıklamadan haberi yoktur. Halkların kardeşliği için mücadele eden HDP bu ayrıştırıcı dili de kullanmaz. Bu dil Adana siyasetini kirleten bir dil olduğu gibi MHP/AKP ittifakına yarayacak bir dildir ve bizler tarafından asla kabul edilemez.”
HDP İL EŞ BAŞKANLARI
GÜLSEREN TURAL
MEHMET MAHSUN ERİĞ

Bu açıklamanın ardından tüm gözler Atatürk’ün kurduğu, logosunda 6 oku taşıyan Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve Atatürk Milliyetçisi CHP’li ve dilinden Mustafa Kemal Atatürk’ü, Alparslan Türkeş’i düşürmeyen İYİ Parti’li hem il başkanlarına hem de seçmene çevrildi.

 

 

Bir cevap yazın