322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

mp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indir

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan
Okundu
01 Aralık 2019 - 17:35
Firma YetkilisiTayfun Türkaslan
Yetkili Telefon05497499001
Telefon05497499001
FaksDoç. Dr. Tayfun Türkaslan
Web Sitesihttps://www.tayfunturkaslan.com/vaser-liposuction/
E-Postainfo@tayfunturkaslan.com
Firma AdresiTeşvikiye, Hakkı yeten cad No:1 Fulya Terrace 2 Kat 7 Daire 23, 34394 Şişli/İstanbul
İl / İlçeİl ve İlçe Belirtilmemiş.
SektörlerSektör Belirtilmemiş.

Hamilelik Sonrası Estetik Müdahale Yaptırmalı Mıyım?

Hamilelik, çoğu kadının hayallerini süsleyen bir durumdur ve hamile kalan herkes ister ki hamileliği hem sağlıklı hem de fazla kilo almadan geçsin. Fakat ne yazık ki çoğu hamilelik böyle geçmiyor. Kadınların sekiz-dokuz aylık süre zarfında aldığı kilolar, vücutlarında oluşan ödemler maalesef ki doğumla birlikte verilemeyebiliyor. Eskiden hamilelik sonrasında kadınlar vücutlarını nasıl toparlıyordu pek bilemiyoruz ama etkili sırlarının olduğu kesin. Yoksa kısa zaman içinde nasıl eski formlarına geri dönebilirler ki? Fakat çağımızın çiçeği burnunda annelerine baktığımızda hepsinin dilinden düşürmediği, hamilelik sonrası için iki seçeneği var. Bunlardan birincisi sıkı diyetler ve aşırı spor, ikincisi ise normal ölçüde diyetler ve estetik ameliyatlar.

Bebeğiyle çokça vakit geçirmek isteyen ya da işine ara veremeyip işi ve bebeği arasında mekik dokuyan anneler için birinci seçenek biraz zorlayıcı olabiliyor. Bunun yerine maddî imkanları olanağında estetik ameliyatları tercih edenler azımsanmayacak derecede fazla.

Hangi ameliyatlar yapılabiliyor?

Hamilelik sonrasında en fazla yapılan estetik ameliyatlar şüphesiz kalan kiloları ve fazla yağları çektirme ile karın gerdirme ve göğüs dikleştirme-dolgunlaştırma ameliyatlarıdır.

Göğüs dikleştirme ve dolgunlaştırma ameliyatının en meşakkatli fakat bir o kadar da en iyi sonuç getiren ameliyat olduğu estetisyenler tarafından belirtiliyor. Bu ameliyattan sonra hasta bir ay kadar sporcu sütyeni tarzı yumuşak ve göğüs kısmını tamamen saran bir sütyen kullanmakta ve hastanın büyük ağrı şikâyeti neredeyse hiç olmamaktadır.

Yağ aldırma (liposuction) ve karın germe ameliyatlarında kilo verme sonrası yapısı bozulup büzüşen karın kısmından fazla deri ve yağ alınıyor. Bu ameliyatın dikişleri bikini içinde kalabilecek kadar alt tarafa atıldığından görüntü olarak pek rahatsızlık vermiyor. Karın kısmındaki problemlerin tamamının bir seferde çözümü için uzmanlar yağ aldırma ve karın gerdirme ameliyatlarının aynı anda yapılmasını öneriyorlar.

Tercih edilen üçüncü ameliyat ise vajina daraltma operasyonudur. Normal doğum sonrası genişleyen vajinaya seans seans işlem uygulanarak eski görüntüsü kazandırılmaktadır.

Ne zaman yapılabilir?

Kısa zaman içinde kilo alıp vermekle karın yapısı; emzirmeyle birlikte de göğüs yapısı bozulmaktadır. Hamilelik sonrası vücut kendini normalde iki yıl içinde toparlamaktadır. Fakat iki yıl kadar beklemeden en kısa sürede bu bölgelerden ameliyat olmak isteyenlere doktorların önerisi öncelikle annenin emzirmeyi bırakması ve emzirmeyi bırakmanın üstünden en az dört ay geçirmesi ile düşebileceği en az kiloya düşmesidir. Bu önerilerin uygulanması durumunda ameliyatta başarı oranı yüksektir.

İyi güzel fakat ücreti ne kadar?

Bu hamilelik sonrası ameliyatların tanesi iki bin lira ile on bin lira arasında değişmektedir.

Estetetik Doktoru Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.