Erdoğan 20 ili açıkladı: Adana yine yok!

Erdoğan 20 ili açıkladı: Adana yine yok!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü grup toplantısında 20 ilin belediye başkan adayını açıkladı. AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yine açıklanmadı.

AK Parti ve MHP arasında gerçekleşen Cumhur İttifakı kapsamında Adana’da sıkı pazarlıklar sürüyor. Gelen kulis bilgileri sürekli değişiyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı iller arasında Adana’nın olmaması “AK Parti Adana’da MHP adayı Hüseyin Sözlü’yü destekleyecek” yorumuna neden oldu.

Meclis kulislerinden gelen bilgilere göre, AK Parti Osmaniye ve Manisa’da MHP adayını destekleyecek ve aday çıkartmayacak. Cumhur İttifakı’nın en önemli gündemi olan ve MHP’nin önde olduğu Adana ve Mersin’de ise nasıl bir yol izleneceği hala tartışılıyor.

AK Parti ve MHP kulislerinden yansıyan bilgilere göre AK Parti Adana ve Mersin’de aday çıkarsa bile “profili düşük bir aday” ile MHP’nin adayını destekleyecek.

Adana ile birlikte AK Parti’nin İstanbul ve Mersin adayı da açıklanmadı. AK Parti, 31 Mart 2019’da yerel seçimlerde Ankara’da Mehmet Özhaseki, İzmir’de ise eski bakan Nihat Zeybekçi’nin adaylığında girecek.

 

 

Bir cevap yazın