322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

“Çukurova’yı Teksas olmaktan kurtaracağız”

“Çukurova’yı Teksas olmaktan kurtaracağız”
09 Mart 2019 - 22:42

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adana Adayı Hüseyin Sözlü, Çukurova ilçesi Toros Mahallesi’nde kapalı semt pazarında vatandaşlarla buluştu.

 

ÇUKUROVA’DA SİLAHLAR PATLAMAYACAK

Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü Toros Mahallesi sakinlerine yaptığı konuşmada “Çukurova’da, şehrimizin gözde semtinde yaşıyorsunuz. Elbette bu gözde semtte yaşarken huzur içerisinde olmak, şehrimizi sakin bir beldenin nimetleri ile görmek istersiniz. Ama maalesef Amerikan filmlerinde seyrettiğimiz gibi vahşi batı gibi Teksas gibi olmayacak. Çukurova, bir öğretmenin idaresinde, en kıymetli varlıklarımızı, çocuklarımızı emanet ettiğimiz bir öğretmene, müstakbel belediye başkanımız Yusuf Baş’a emanet edeceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

 

ADNAN MENDERES’İ BARAJIN GÜNEYİNE KADAR GÖTÜRECEĞİZ

Başkan Sözlü konuşmasının devamında “Çukurova’nın elbette nüfusu da artacak. Henüz daha yapılaşmanın olmadığı arsalar da var. Bu gösteriyor ki Çukurova büyüyecek. Biz Çukurova’nın nüfusunun büyümesinden öte, şehrin kalitesinin büyümesini istiyoruz. Biz zor şartlarda başladık, kısıtlı imkanlarla Adnan Menderes yolunu siz değerli hemşehrilerimiz için Türkiye’nin en gözde mesire, piknik, dinlenme alanı haline getirdik. Allah nasip ederse fuarın altında yeni dönemde barajın güney yakasında sonlandığı yere kadar gidecek. O bölgede inşallah 2023 yılında Adana’da yapılmasını arzu ettiğimiz Expo Fuar için de için müracaat ettik. İnşallah Expo Fuar alanını da hak edip, o bölgede şuandaki fuar alanı, o bölgedeki orman alanları, yeşil alanları tamamını birleştirip Çukurova ilçe sınırları içerisinde yeşil alanı 3 milyon metre kare daha arttıracağız. Çukurova yeşile doyacak, Adana’nın gözdesi olacak.” dedi.

 

ADANA’NIN ZAMANI GELDİ

10 Mart 2019 Pazar günü Adana’da İstasyon Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı Cumhur İttifakı mitingi hakkında konuşan Sözlü “Yarın ümit ediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız metronun kalan projeleri için önemli müjdeler verecek. Bazı şeyler zamana muhtaçtır, Adana’nın sırası geldi, Adana’nın zamanı geldi. Beş yıl içerisinde Yüreğir’de, Seyhan’da ulaşım odaklı dönüşüm ve yenilemenin önünü açacak düzenleme ve planları yaptık. 1/5000 ve 1/1000’lik planları işledik, şehrin anayasası oldu.” yorumunu yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.