Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

banner

CHP’nin aday adayları görüşme odasında

CHP’nin aday adayları görüşme odasında
27 Kasım 2018 - 17:58

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından aday belirleme çalışmaları kapsamında Adana’da görevlendirilen heyet belediye başkan aday adayları ile birebir görüştü.

HEYET RAPOR HAZIRLAYACAK

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimleri öncesi CHP Genel Merkezi tarafından Adana’da görevlendirilen Parti Meclisi Üyesi Sera Kadıgil başkanlığındaki heyet çalışmalarını sürdürüyor. Sera Kadıgil ile birlikte İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Antalya Milletvekili Aydın Özer ve Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Adana’ya geldi.

ADAYLAR GÖRÜŞME ODASINDA

Heyet ilk olarak il yönetimi ve ilçe başkanları ile görüşerek Adana’da kimleri belediye başkan adayı olarak görmek istediklerini sordu. Heyet daha sonra aday adayları ile birebir görüşme yaptı.Partiden başvuru yapan tüm aday adayları ile görüşen heyet hazırlayacakları rapora dayanak oluşturmak amacıyla notlar altı.

STK ZİYARETLERİ YAPILDI

Belediye başkanları ile de görüşen PM Üyesi Sera Kadıgil başkanlığındaki heyet ardından iki gruba ayrılarak sivil toplum kuruluşlarına bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Heyet; Adana Barosu, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti ve DİSK Bölge Temsilciliği başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşunu ziyaret etti.

İKİ KOLDAN ÇALIŞMA YAPILIYOR

Heyet ziyaretinde sivil toplum kuruluşu temsilcilerine nasıl bir belediye başkanı görmek istekilerini sordu. Aday profili yanında isimler bazında da görüş alış verişinin yapıldığı ziyaretlerin bugün de devam edeceği bildirildi. Ziyaret edilmesi planlanan STK’ların çokluğu nedeniye heyetin iki grup halinde çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

SON KARAR GENEL MERKEZİN

PM Üyesi Sera Kadıgil, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Antalya Milletvekili Aydın Özer ve Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’dan oluşan heyet çalışmalarını tamamladıktan sonra Adana’dan ayrılacak ve hazırlayacakları raporu Genel Merkeze suncak. Kimlerin aday olacağına ilişkin son kararı partinin yetkili organları verecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.