CHP’de oklar Karalar’ı gösteriyor

CHP’de oklar Karalar’ı gösteriyor

CHP Adana Büyükşehir Adaylığı için Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ismi öne çıkmaya başladı. Hizmetleriyle Seyhan’da önemli bir dönüşüme imza atan Zeydan Karalar en güçlü aday olarak gösteriliyor.

İKİ ADAYLI SEÇİM OLACAK

Adana özellikle Büyükşehir’de 2 adaylı bir seçime doğru gidiyor. Cumhur İttifakı adayının mevcut başkan Hüseyin Sözlü olması kesin gibi görülüyor. Diğer tarafta da Millet İttifakının adayının kim olacağına yönelik CHP’nin kararı bekleniyor. CHP’nin de bu konuda kısa zaman içinde karar vereceği sanılıyor.

 

KARALAR BAŞARILI OLDU

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerinde CHP, Adana’da Zeydan Karalar’da yarışa katılmaya hazırlanıyor. En iyi adayı belirlemek için titiz bir çalışma yürüten CHP Genel Merkezi’nin Zeydan Karalar’ın ismini açıklamaya hazırlandığı bildiriliyor. Zeydan Karalar’ın isminin öne çıkmasında birçok etken bulunuyor.

 

DEV PROJE: KENT MEYDANI

Zeydan Karalar Seyhan Belediye Başkanlığında çok önemli işlere imza attı. Bunların belki de en önemlisi yapımı devam eden Kent Meydanı. Yaklaşık 250 milyon liralık maliyetli kent meydanı yaklaşık 42 bin metrekare büyüklüğünde. Tamamlandığında hem bölgenin çehresini değiştirecek hem de trafiği rahatlatacak.

 

BORÇLANMADAN YAPILIYOR

Seyhan Belediye Başkanı bu dev projeyi belediyeye yeni borç yükü getirmeden kendi imkanları ile yapıyor. Çevrede yer alan 10 mahalleyi de olumlu etkileyecek olan proje Adana’ya eşi benzeri olmayan bir meydan kazandıracak ve Seyhanlıların hayat kalitesini yükseltecek.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM ATAĞI

Çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu Güney Seyhan’da en çok ihtiyaç duyulan uygulama olan Kentsel Dönüşüm Projeleri de gerçek anlamda Zeydan Karalar döneminde başladı. Barbaros ve Bey Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları için start verildi sırada diğer mahalleler var.

 

KILIÇDAROĞLU’NUN FAVORİSİ

Yoksulun ve işsizin çok olduğu Seyhan’da parti ayrımı gözetmeksiniz bin 500 kişiye verilen Halk Kart ile çocukların yatağa aç girmesi önleniyor. Seyhan Belediyesi’nin bu projesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da çok önemseniyor ve örnek gösteriliyor. Halk Kart sayısının çoğaltılması planlanıyor.

 

MAHALLE MERKEZLERİ

Seyhan Belediyesi birçok mahallede çok amaçlı olarak kullanılabilen Mahalle Merkezlerini hizmete açtı. Bunlarından Bey Mahallesi’ndeki merkezin açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılmıştı. Mahalle halkı tarafından çok tutulan mahalle merkezlerinin sayısının artırılması hedefleniyor.

 

KAPALI SEMT PAZARLARI

Zeydan Karalar göreve geldiğinden günden bu yana kapalı semt pazarlarına da büyük önem verdi ve sayısını geçmişle kıyaslanmayacak kadar artırdı. Ayrıca Şakirpaşa’da örneği olduğu gibi bazı mahallelere herkesin yararlanabileceği spor kompleksleri yaptı. Bu hizmetler Karalar’ın bugün adının öne çıkmasına neden oldu.

 

MALİ DİSİPLİNİN ÖNEMİ

Taziye evleri, kreş gibi Seyhan’ın daha önce görmediği hizmetlere imza atan Zeydan Karalar, borçla devraldığı belediyenin mali yapısına çeki düzen verdi ve borcu kapatarak yüz milyonlarca liralık yatırım yapılmasını sağladı. Bu özellik de Zeydan Karalar’ın seçim yarışında avantajlı olmasını sağladı.

 

HER ZAMAN HALKLA İÇİÇE

Zeydan Karalar’ın yaptığı hizmetlerin yanında insani özelliklerinin de kendisine seçim yarışında avantaj sağladığı bildiriliyor. Hiçbir ayrım yapmadan Seyhan’ın tüm mahallelerine eşit hizmet götürmeye çalışan Zeydan Karalar, Seyhanlılarla olan sıcak diyaloğu ile halkın gönlüne girmeyi başarmış durumda.

 

DİP DALGA GELİYOR

Zeydan Karalar’ın bütün bu artıları CHP dışındaki partilere oy vermiş vatandaşları da etkiliyor. Taraflı tarafsız herkes Büyükşehir’in başında Zeydan Karalar gibi bir ismi görmek istediklerini dillendiriyor. Bu konuda tabandan adeta bir dip dalga geliyor ve bütün oklar Büyükşehir için Zeydan Karalar’ı işaret ediyor.

 

KARAR GENEL MERKEZDE

Tabi konuda son kararı CHP Genel Merkezi verecek. Geçtiğimiz günlerde CHP PM Üyesi Sera Kadıgil başkanlığındaki bir heyet Adana’da çalışmalar yaptı ve aday belirlemek için toplumun tüm kesimleriyle görüştü. CHP’nin kimi aday göstereceğinde bu heyetin raporu da etkili olacak.

 

6 ARALIK’TA AÇIKLANABİLİR

CHP Adana Büyükşehir Belediyesi Adayının 6 Aralık’ta yapılacak Parti Meclisi toplantısında netleşmesi bekleniyor. Tüm kamuoyu yoklamalarında da Zeydan Karalar’ın önde olduğu görülüyor. İyi Parti tabanının da Zeydan Karalar ismine sıcak baktığı ifade ediliyor.

Kaynak: Adanagundem.com

Bir cevap yazın