Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

CHP Seyhan’da temayül skandalı!

CHP Seyhan’da temayül skandalı!
30 Ocak 2019 - 14:42

CHP Çukurova’dan sonra Seyhan’da da yapılan meclis üyeliği temayül yoklamasına katılmayan üyeler yerine ve mükerrer oy kullanıldığı gerekçesiyle itiraz edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Çukurova ilçesinde yapılan meclis üyeliği seçimlerinde Çukurova’da yaşanan skandalın ardından Seyhan’da da itirazlar ortaya çıktı.

Ankara’ya götürülüp genel merkezde sayılacak olan Çukurova temayülüne yapılan itirazların benzeri de Seyhan’da ortaya çıktı. Temayüle katılan bazı üyeler seçimde mükerrer oy kullanıldığı yönünde itirazda bulundu.

Ayrıca oylamaya katılmayan üyelerin yerine usulsüz oy kullanıldığı ve birleştirme tutanaklarında bazı adaylara fazla sayısal oy yazıldığı da dilekçelerde yer aldı.

Edinilen bilgilere göre itiraz dilekçelerinin verilmesinde de ayrı bir skandal yaşandı. CHP Seyhan İlçe Başkanlığı’na boş karar defterine yönetim kurulu üyelerinin imzası attırılarak göreve geldiği iddialarıyla Adana kamuoyu gündemine bomba gibi düşen ilçe başkanı Ahmet Dardağan’ın dilekçeleri işleme koymadığı belirtiliyor. Üyeler ise bunun üzerine konuyu, CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay’a taşıdığı, Kozay’ın ise dilekçelerin kabul edilmesi gerektiğini ve böyle bir tutumun olamayacağını ifade ettiği CHP Seyhan’da konuşulurken dilekçelerin CHP Adana İl Başkanlığı’na resmi olarak iletilldiği öğrenildi.

İtirazların nasıl sonuçlanacağı merakla beklenirken CHP Seyhan İlçe Başkanı Dardağan’ın bu tavrına CHP Adana yönetiminin nasıl bir aksiyon alacağı bilinmezliğini koruyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.