CHP Çukurova’da yönetim görevden alınıyor

CHP Çukurova’da yönetim görevden alınıyor

Adana’nın Çukurova İlçesi’nde CHP’nin meclis üyeliği için gerçekleştirdiği önseçime hile ve usulsüzlük karıştırılması sonrasında Ankara yaptırım kararını aldı.

korkusuzgundem.com’un haberine göre CHP Çukurova İlçe Örgütü’nde meclis üyeliği önseçiminde usulsüzlük yapıldığı iddialarının ardından kullanılan oylar Ankara’ya götürülmüş burada yapılan inceleme sonucunda CHP Genel Merkezi hile ve usülsüzlüğü tespit ederek önseçimi iptal ettiğini duyurmuştu.

CHP Genel Merkezi’nin skandalın sorumluları ile ilgili nasıl bir yaptırım kararı alacağı, disipline sevk edilip edilmeyeceği parti tarafından en çok tartışılan gündem maddeleri arasında yer alıyordu.

Beklenen adım bugün CHP Genel Merkezi tarafından atıldı. İddialara göre Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile yapılan değerlendirmelerin ardından Çukurova İlçe Örgütü’nün görevden alınması kararlaştırıldı.

Meclis üyeliği için istifa eden Ziyneti Emre’nin ardından başkanlığa gelen Ali Uçar’ın görevden alınacağına kesin gözle bakılırken, CHP Çukurova İlçe Başkanlığı’na da Avukat remzi Ümit Atay’ın atanacağı ifade öğrenildi.

Henüz resmi yazı ilçe örgütüne gönderilmedi ancak yarın tebliğ edilmesi bekleniyor.

Ankara’nın Ali Uçar ile birlikte kurulu üyelerini de görevden alacağı ve Remzi Ümit Atay başkanlığında yeni bir yönetim kurulunun oluşturulacağı da edinilen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın