322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

Ceyhan Belediyesi’nde kıyım başladı!

Ceyhan Belediyesi’nde kıyım başladı!
15 Nisan 2019 - 14:08

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerine CHP’nin Ceyhan Belediye Başkan Adayı olarak giren ve seçimi kazanan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın ilk icraatı dört sözleşmeli personelin iş akdine son vermek oldu.

31 Mart yerel seçim sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sıkça ifade ettiği “Kazandığımız belediyelerden kimse çıkarılmayacak, hiç bir personelin ekmeğiyle oynanmayacak” ilkesini Adana’da ilk hiçe sayan CHP’li Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar oldu.

Başkan Aydar, mazbatasını almasının üzerinden henüz bir hafta bile geçmeden kolları sıvayarak personel kıyımına başladı.

Ceyhan Belediyesi’nde çalışan dört sözleşmeli personelin iş çıkışında, personelle yapılan hizmet sözleşmesinde bulunan 13. madde (e) bendi ve 7. madde (a)  bendi sebep gösterildi.

322 Haber olarak terlemeden, emek vermeden, işe gitmeden ATM’den sadece maaş çekenlerin çıkarılmasını destekliyoruz ancak emekçilerin, parti ve belediye başkanı ayırt etmeksizin (bankamatikçi personel olmadığı takdirde) çıkarılan işçilerin sesi olacağız.

Sözleşme fesih evrakı bahsi geçen 4 personelin 322 Haber’e ulaşması sonrasında kaldırılmıştır. (Güncelleme 15.04.2019 15:45)

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.