Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

“Benim payımı kim yiyor?”

“Benim payımı kim yiyor?”
18 Kasım 2018 - 12:24

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye’de kişi başına 15 kg et tüketildiğini savunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye komisyon toplantısında vatandaştan gelen soruları yöneltti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye’de kişi başı et tüketiminin 15 kilograma çıktığını açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye vatandaş adına “O zaman benim payımı kim yedi?” sorusunu yöneltti. Türkiye Büyük Mlilet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2019 yılına ait bütçe görüşmelerine katılan Dr. Şevkin, ziraat ve gıda mühendisleri ile veteriner hekimlerin atama sorunundan narenciyedeki ihracat sıkıntısına,  tarım topraklarının yok edilmesinden hazine arazilerine kadar bir çok konuda görüş belirtti.

“ETİ KİM YİYOR?”

Yıllardır atama bekleyen ziraat ve gıda mühendislerinin söz verilmesine rağmen 27 aydan bu yana atama yapılmadığına dikkat çeken Dr. Şevkin, komisyona katılan Bakan Pakdemirli’ye karşı “Kişi başı et tüketiminin 15 kilograma yükseldiğine yönelik açıklamanız hangi verilere dayanmaktadır? Et yiyemeyen vatandaş, ‘Benim payımı kim yedi’ diye soruyor” şeklinde konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.