“Benim payımı kim yiyor?”

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye’de kişi başına 15 kg et tüketildiğini savunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye komisyon toplantısında vatandaştan gelen soruları yöneltti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye’de kişi başı et tüketiminin 15 kilograma çıktığını açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye vatandaş adına “O zaman benim payımı kim yedi?” sorusunu yöneltti. Türkiye Büyük Mlilet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2019 yılına ait bütçe görüşmelerine katılan Dr. Şevkin, ziraat ve gıda mühendisleri ile veteriner hekimlerin atama sorunundan narenciyedeki ihracat sıkıntısına,  tarım topraklarının yok edilmesinden hazine arazilerine kadar bir çok konuda görüş belirtti.

“ETİ KİM YİYOR?”

Yıllardır atama bekleyen ziraat ve gıda mühendislerinin söz verilmesine rağmen 27 aydan bu yana atama yapılmadığına dikkat çeken Dr. Şevkin, komisyona katılan Bakan Pakdemirli’ye karşı “Kişi başı et tüketiminin 15 kilograma yükseldiğine yönelik açıklamanız hangi verilere dayanmaktadır? Et yiyemeyen vatandaş, ‘Benim payımı kim yedi’ diye soruyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın