Başkan Sözlü’den önemli mesajlar

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Osmaniye Düziçililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Sözlü, yaptığı konuşmada Ceyhan Belediyesi’nde yaptığı 3 dönem başkanlıktan Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına, AK Parti içerisinde yapılanan FETÖ’cülerden “Fesli Kadir” olarak bilinen Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’na Adana ve Türkiye gündemine ve Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere yönelik konuştu.

TÜRK FUTBOLU YANDAŞ MEDYA UĞRUNA DİYET ÖDÜYOR

Konuşmasına futbol ve kitle iletişim araçlarının günümüzde geldiği nokta ile başlayan Başkan Sözlü, “İletişim organlarının önemini size söyleyeyim. Türk Futbolunun başında Yıldırım Demirören var. Türkiye A Milli Futbol Takımı evinde yenildi, Türk Futbolu batıyor, yıllardır batıyor. Demirören futboldan anladığı için değil büyük bir medya grubunu yönettiği için, hükumete destek olduğu için O’nu orada Türk Futbolu üzerinden diyet ödeyerek tutuyorlar. Halkı asgari düzeyde bilgilendiren, sayısı fazla olmasa da sansür uygulamayan, objektif olarak halkı istediği gibi değil doğru şekilde bilgilendiren kitle iletişim araçlarının devamlılığı ülkemizin demokrasi seviyesini yükseltecektir” dedi.

2019’DA DA İLK AÇIKLANAN BAŞKAN ADAYIYIM

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 2014’te isminin ilk açıklanan başkan adayı olduğunu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin takdiriyle yeniden aday gösterildiğini 5. seçime de Allah nasip ederse gireceğini ve yollara düştüğünü söyledi.

ALLAH ATATÜRK’TEN RAZI OLSUN

Sözlü açıklamalarına şu şekilde devam etti:

Bugün Ortadoğu gibi kan deryası içinde değilsek, ülkemiz bir huzur iklimine sahipse, Türkiye’de demokrasi ve Cumhuriyet varsa, Avrupa kadar olamasak da seçim sistemimiz olsun, demokrasi kültürümüz olsun bugünleri görebildiysek Cumhuriyeti kuran Atatürk ve silah arkadaşlarından Allah razı olsun. ‘Fesli Meczup’ dedi ki Atatürk’ü seven ahmaktır, bu sahtekar ve bunun gibiler Cumhuriyetin paçasından tutup aşağı çekmekten bir türlü vazgeçmiyor. Avrupa’dan ileride olamayışımızın sebebi bu zihniyettir.

FESLİ KADİRİ İZİNSİZ ZİYARET EDECEK YÜREKLERİ YOK

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ‘Fesli Kadir’ lakabıyla gündeme gelen sahte tarihçi Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretine de değinen Başkan Sözlü, “Ben Ziraat Mühendisiyim, böceğin kanadı ile ilgili şimdi bir soru sorsanız bilgim dahilinde cevaplarım. Fesli Kadir’e sorsanız ona da cevap verir. Bunlar her şeyi bildiğini zanneden tipler, bildiklerine de cevap veriyorlar bilmediklerine de. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tartışmayız gibi yumuşak bir söz geçerler ama 9 Kasım’da ‘Fesli Kadir’i ziyaret ederler. Fesli Kadir’i izinsiz ziyaret edecek yürek emin olun ki yoktur. 9 Kasım’da ziyaret, 10 Kasım’da paylaşım. Bunlar Türkiye’nin sahtekar siyasi İslamcılarına mesaj vermek istiyorlar” dedi.

TÜRKÇE EZAN OKUTANLARIN CUMHURİYETE FETÖ KADAR ZARARI OLMAMIŞTIR

Türkiye’de hala din tüccarlığıyla, Türkçe ezandan medet umanlarla aydınlık Türkiye inşa edilemez. Türkçe ezan okutanların Türkiye’de Fethullah Gülen’in önüne açanlar kadar zararı olmamıştır. Türkçe ezan okutanların, Fethullah Gülen’le yatağa girenler kadar İslama, Türklüğe ve Cumhuriyete zararı olmamıştır. Biz bunu siyasetçi kimliğimizle değil bu toprakların çocuğu olarak söylüyoruz. Cumhuriyet bizim dedelerimizin teridir, kanıdır, gazilerimizin uzuvlarıdır” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’DE FETÖ’YE BULAŞMAMIŞ BİR TANE ADAM VAR MI?

Başkan Sözlü “33 yaşında delikanlılık dönemimde Ceyhan’da Belediye Başkanı oldum, 3 dönem Ceyhan’a hizmet ettim, 4. dönemimde Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığını kazandım. Yıllardır binlerce kişiyi istihdam ettim, personellerimin arasından şefler, müdürler, daire başkanları, genel sekreter yardımcıları görevlendirdim. 20 yılda görevlendirdiğim, atadığım kişilerin içlerinden bir tane FETÖ’cü çıkmadı. AK Parti’nin içinde FETÖ’ye bulaşmamış bir tane adamınızı gösterin var mı?” dedi.

AK Parti’nin 2014 yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği ve geçtiğimiz günlerde 2019 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulunan Abdullah Torun’un yaptığı açıklamasına cevap veren Başkan Sözlü “Mağlup olan iktidar partisinin adayı yeniden müracaat etmiş ve bize sallamış. Şer ittifakının adayı olarak seçildiğimi söylemiş. Ben de diyorum ki bizde 20 yılda 1 tane FETÖ’cü çıkmadı. Siz bırakın 20 yılı, 1 dönem başkanlık yapıp da FETÖ’ye bulaşmamış bir tane adamınızı gösterin” diyerek AK Parti adayıyla ittifak kapılarını kapattı.

ONUN LAKABI TOKİ ABDULLAH

Başkan Sözlü geçtiğimiz günlerde katıldığı bir radyo programında da AK Parti’nin 2014’te Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve geçtiğimiz günlerde tekrar aday adaylık başvurusunda bulunan Abdullah Torun için de “O’nun lakabı TOKİ Abdullah‘tır” demişti.

Haber: 322haber.com

Bir cevap yazın