Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

ASKİ’den Tufanbeyli’ye Can Suyu

ASKİ’den Tufanbeyli’ye Can Suyu
15 Ekim 2018 - 13:25

ASKİ, Tufanbeyli Çatalçam Mahallesi’nde içme suyu çalışmalarını sürdürüyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların sorunsuz ve sağlıklı su içebilmesi için projelerine hız verdi. Şehir merkezi ve kırsal ayrımı yapmadan kendi öz kaynaklarıyla Adana’yı adeta şantiye alanına çeviren ASKİ, bir yandan proje üretip sorunları ortadan kaldırırken bir yandan da vatandaşların istek ve şikayetlerine önem verip hassasiyet göstererek anında çözüm üretiyor.

 

ÇATALÇAM MAHALLESİ’NE İÇME SUYU HATTI

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, Eylül ayından bu yana Tufanbeyli ilçesi Çatalçam Mahallesi’nde toplam uzunluğu 10 kilometreden fazla olan içme suyu hattı çalışmasını gerçekleştiriyor. Yaklaşık 3 kilometreyi tamamlayan ASKİ ekipleri, Kasım ayı sonuna kadar projenin hayata geçirilmesini hedefliyor. Söz konusu çalışmada 63, 75, 90 ve 110’luk olmak üzere sağlıklı içme suyu boruları kullanılıyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgenin su sorunu da ortadan kalkmış olacak.

ASKİ’nin Tufanbeyli Çatalçam Mahallesi’ne uyguladığı proje devam ederken bir yandan da Adana Büyükşehir Belediyesi Yol Şube ekiplerince bölgede asfalt çalışmaları sürdürülüyor.

 

ÇATALÇAM MAHALLESİ SAKİNLERİ YAPILAN HİZMETLERDEN DOLAYI MUTLU

Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ tarafından gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili duyduğu memnuniyeti dile getiren Tufanbeyli Çatalçam Mahallesi Muhtarı Remzi Göde, ”Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’den Allah razı olsun. İçme suyu problemimiz son buldu, yollarımız da yapılıyor. Mahalle sakinlerimiz durumdan çok memnun. Tüm hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ederiz. Ancak bizim başkanımızdan bir isteğimiz daha var; o da, içme suyu projesine dahil edilerek Çatalçam’a su deposu yapılmasıdır. Onu da yaparsa kendisine minnettar oluruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.