322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

mp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indirmp3 indir

AK Parti Adana’da temayülden ‘Torun’ çıktı

AK Parti Adana’da temayülden ‘Torun’ çıktı
19 Kasım 2018 - 15:27

Yerel seçimler için 5 – 16 Kasım tarihleri arasında belediye başkan aday adayı başvurularını alan AK Parti’de, tüm Türkiye’de aynı anda başlatılan e-temayül yoklaması dün akşam tamamlandı. Sonuçlara göre İstanbul’da Binali Yıldırım, Ankara’da Mehmet Özhaseki, İzmir’de Hamza Dağ, Adana’da ise geçmiş dönem AK Parti’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Abdullah Torun’un adı ön plana çıktı.

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın edindiği bilgilere göre; Binali Yıldırım adı İstanbul adaylığı için neredeyse kesinleşti. Canova son kulis bilgilerini şu sözlerle aktardı:

İSTANBUL’DA ÖNE ÇIKAN İSİM: BİNALİ YILDIRIM

“Binali Yıldırım’ın temayül yoklamasında tüm rakiplerini arkasında bıraktığı söyleniyor, teşkilatlarda da Binali Yıldırım destekleniyor. Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında temayül sonuçları değerlendirilecek.

ANKARA’DA ADAY %90 ÖZHASEKİ

Ankara’da ise Mehmet Özhaseki’nin adaylığı yüzde 90 oranında gerçekleşti deniyor ama temayülde başka isimler de öne çıktı. O isimler; Mustafa Tuna, Fatih Şahin, Emrullah İşler ve Süleyman Soylu.

İZMİR’DE ADAY BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR

İzmir’de ise Mahmut Özgener adı geçmişti fakat Özgener siyasete girmek istemediğini açıklamıştı. İzmir’de yapılan temayül yoklamasında da bazı isimler çıktı, bu isimlerden biri de Hamza Dağ ama henüz bu konuda net bir karar yok.

ADANA’DA TEMAYÜLÜN BİRİNCİSİ: ABDULLAH TORUN: 

Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığından yapılacak olan toplantıda temayül sonuçları ele alınacak. İlk gelen bilgilere göre Abdullah Torun’un birinci, Fatma Güldemet Sarı’nın da ikinci olduğu öğrenildi.

TORUN’UN ADI ÖN PLANDA

Edindiğimiz bilgilere göre; Abdullah Torun’un e-temayülden birinci çıkması sonrası adaylığına sıcak bakıldığı ifade ediliyor. E-temayülden birinci çıkan Torun sonrasında gözler Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayında.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.