Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

322 HABER | Adana Haber, Adana Haberleri

banner

Adana’da büyük yarış!

Cumhur İttifakının adayı Hüseyin Sözlü ve Millet İttifakının adayı Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak için 31 Mart 2019 tarihine kadar zorlu bir yarışın içine girdi.

Adana’da büyük yarış!
25 Aralık 2018 - 16:54

Cumhur İttifakının adayı Hüseyin Sözlü ve Millet İttifakının adayı Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak için 31 Mart 2019 tarihine kadar zorlu bir yarışın içine girdi.

İKİSİ DE EŞİT ŞANSA SAHİP

Bir yanda yaklaşık 5 yıldır Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten Hüseyin Sözlü, diğer yanda Seyhan Belediye Başkanlığının ilk döneminde önemli hizmetlere imza atan Zeydan Karalar, Adana’da Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için yarışacak. Yapılan araştırmalar iki adayın da şansının eşit olduğunu ortaya koyuyor.

CEYHAN’DA 3 DÖNEM

Ceyhan’da 3 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra MHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Sözlü, Adana’da iktidardaki AK Parti ve Ana Muhalefet Partisi CHP’nin adaylarını saf dışı bırakarak 2014 seçimlerinde büyük bir sürprize imza atmıştı.

CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI

5 yıllık Büyükşehir Belediye Başkanlığının ardından Hüseyin Sözlü, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ilk açıkladığı isim olarak yeni dönemde de adaylığını kesinleştirdi. Daha sonraki dönemde yerel seçimler için de Cumhur İttifakının kurulması Hüseyin Sözlü’nün ikinci dönem için şansını artırdı.

SEYHAN’DA BAŞARILI OLDU

CHP ise Adana Büyükşehir için Seyhan Belediyesi’nin başarılı başkanı Zeydan Karalar’ı aday gösterdi. 2014 yerel seçimlerinde önce partisinin yaptığı ön seçimde birinci çıkarak Seyhan adayı olan Zeydan Karalar, seçimden de başarılı çıkarak 10 yıl sonra ilçeye sosyal demokrat belediyecilik anlaşını getirdi.

İYİ PARTİ DESTEK VERİYOR

Seyhan Belediye Başkanlığı yaptığı yaklaşık 5 yıllık sürede önemli işlere imza atan Zeydan Karalar, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Millet İttifakının Adana Büyükşehir adayı olarak belirlendi. İYİ Parti’nin de desteğini alacak olan Zeydan Karalar’ın en az Hüseyin Sözlü kadar şansı olduğunu araştırmalar ortaya koyuyor.

ZORLU BİR SEÇİM SÜRECİ

İttifaktan dolayı AK Parti’nin Sözlü’yü. İYİ Parti’nin de Zeydan Karalar’ı destekleyecek olması Adana’yı iki adaylı bir seçime götürüyor. Oldukça zorlu geçmesi beklenen bu yerel seçimde kimin ipi göğüsleyeceğini ön görmek zor. Ancak seçimin oldukça zorlu geçeceği konusunda herkes hemfikir.

KAZANAN ADANA OLSUN

MHP’li Hüseyin Sözlü ve CHP’li Zeydan Karalar’ın yarışacağı seçimden kim galip çıkarsa çıksın Adanalı kazananın Adana olmasını istiyor. 31 Mart 2019’a 3 ay gibi bir süre kala seçim kampanyasının siyasi etik kuralları içinde geçmesi ve gerilimden uzak olması ise herkesin dileği.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.